Doktorlar Dizisi Geri Dönüyor

Başrollerini Kutsi, Yasemin Ergene, Leyla Göksun, Bekir Aksoy, Melike Güner ve Yeşim Ceren Bozoğlu’nun oynadığı bir doktor dizisi olan Doktorlar 28 Aralık 2006 tarihinde Show TV’de başlamıştı. Grey’sAnatomy dizinden uyarlanan Doktorlar, dizide ki konusu olarak doktorların yaşantıları ve aşklarını, hastane içerisinde gelişmekte olan olayları konu edinmektedir. Medikal ve dram türündeki dizi yayına girdiği tarihten itibaren oldukça büyük bir ilgi toplamış, oyunculukları, senaryosu ile trend haline gelmişti. Öyle ki final olmasının ardından eski bölümlerinin yayımlanması bile izlenme oranını düşürmemiş hatta izlemeyen kişiler de izleyen izleyiciler de baştan izlemeye başlamış sıkılma gibi bir durum söz konusu olmamıştı. Toplam 97 bölümden oluşan ve 4 sezon süren bölümleri ile bizleri uzun ve akıcı bir senaryonun içine atmıştı. Med yapımın üstlendiği doktorlar dizisi, yayınladığı zaman içerisinde Show TV’de yer almış 14 Şubat 2011 yılında ise final bölümü ile izleyicilerine veda etmişti. Genel konusu ve sürükleyiciliği ile izleyenleri ekrana kilitleyen doktorların başlangıcındaki genel konusu şu şekildeydi;

Türkiye’nin en iyi hastanesinde Opr. Dr. Haldun Göksun yönetiminde, yeni asistanlar ile yeni bir gün ve dönem başlamaktadır. Ela, Zenan, Burak, Kader ve Hasan farklı karakterleri ama ortak bir hedefleri vardır; iyi bir doktor olmak!

Ela ünlü bir cerrahın kızıdır ve herkesin düşündüğünün aksine bu durum hayatını hep daha da zorlaştırır. Pek de hoş bir tanışma geçirmediği başarılı, sürprizler ile dolu, yakışıklı, romantik ve biraz da gizemli beyin cerrahı Levent ile ilk tanıştıkları andan itibaren aralarında kopmayacak bir bağ oluşur ve aşk yaşamaya başlarlar.

Doktorlar Dizisi Neden Geri Döndü

Korono virüsünün yaygın olduğu ve milletçe herkesin evlerine kapandığı bu zaman dilimlerinde dizilerin yeni bölümlerinin çekimi ve yayınlanması durdurulmuştu. Haliyle izleyiciler diziden yana izleyecek bir şeylerin kalmaması ile yakınmış ve filmlere yönelim dizilere kıyas ile artmıştı. Dizi severlerin bıkıp usanmadan her defasında heyecanla izlendiği doktorların 6 Nisan’dan itibaren hafta içi her gün saat 17:30 ‘da Teve 2’de yayınlanacağı açıklandı. Bu açıklamanın ardından tüm sosyal medya da yeniden konuşulmaya başlanan doktorlar izleyiciler tarafından iyi bir tepki ile karşılandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DOKTORLAR DİZİSİ GERİ DÖNÜYOR Doktorlar Dizisi Geri Dönüyor için yorumda bulun

    Doktorlar Dizisi Geri Dönüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doktorlar Dizisi Geri Dönüyor için ilk yorumu yapabilirsin.