Dünyanın En Eğlenceli Lunapark Adresleri

Dünyanın en eğlenceli lunapark listesi içerisinde yer alan lunaparklara gitmek son derece etkileyicidir. Hatta bazı lunaparklar sadece oraya gidilmesi için neden olabilmektedir. Bazı lunaparklar ise yapmış olduğumuz seyahetleri daha eğlenceli bir hale getirebilir. Lunaparklar dünya üzerinde bulunan hemen hemen herkesin dikkatini çekmektedir. İnsanların içinde yatan çocuğun dışarıya çıkmaına neden olmaktadır. Adrenalin dolu bir gezintinin tam sırası :

Disneyland Paris :

Dünyanın en eğlenceli lunaparkları içerisinde Disneyland en başta gelmektedir. Hatta Disneyland birçok kişinin Paris’e gitmesine neden olmaktadır. Çocukken kurulan hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağlayan yer olarak dikkat çekmektedir. Disneyland içermiş olduğu oyunlar ve eğlenceli atmosferi ile çocuk ya da yetişkin ayırt etmeden eğlencenin doruklarına ulaştırma konusunda bir numara olmaktadır. Paris şehir merkezine yaklaşık olarak 32 km uzaklıkta yer alan Marne la Vallee isimli kasaba yer almaktadır. Disneyland sadece eğlence araçlarını barındırmamaktadır. Aynı zamanda içerisinde restoran, mağaza ve bar da bulunmaktadır. Bu sayede keyifli vakit geçirdikten sonra yolculuğunuza başladığınız arkadaşınız ya da aileniz ile burada oturarak keyifli vakit geçirmeye devam edebilirsiniz. Paris’e yolunuz düşerse bir gününüzü buraya ayırmanız gerekmektedir. Oldukça keyifli ve unutamayacağınız vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

Walt Disney Stüdyoları :

Dünyanın en eğlenceli lunaparkları listesinde Walt Disney Stüdyoları da oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Los Angeles içerisinde yer alan Walt Disney Stüdyoları her yıl ortalama 4.8 milyon turist ağırlamaktadır. Tarihler 1923 yılını gösterdiği zaman Walt ve Roy Disney kardeşler tarafından kurulan ve günden güne büyüyen animasyon stüdyosu günümüzde Hollywood içerisinde yer almaktadır. Walt Disney Stüdyolrını gezerken küçüklüğünüzde izlemiş olduğunuz bütün çizgi filmlerden bir parça bulacaksınız.

Efteling :

Dünyanın en eğlenceli lunaparkları listesi içerisinde Hollanda’da yer alan Efteling de gelmektedir. Efteling aynı zamanda dünyanın en eski lunaparklarından birisi olarak bilinmektedir. Efteling tarihler 1952 yılını gösterdiği zaman kurulmuştur. Efteling lunaparkı Disneyland ile benzerlik gösterse bile kendine has oyuncakları ile ziyaretcilerine eğlence imkanı sunmaktadır. Hollanda’nın Amsterdam şehrine yaklaşık olarak 1.5 saatlik mesafede bulunmaktadır. Efteling lunaparkını öne çıkaran bir diğer etken ise bulunmuş olduğu eşsiz doğasıdır. Etrafında yer alan orman ile ziyaretçilerine unutulmayacak zaman sunmaktadır.

Fuji Q Highland :

dünyanın en eğlenceli lunaparkları listesi içerisinde Japonya’nın Fjiyoshida şehrinde yer alan Fuji Q Highland’da yer almaktadır. Fuji dağının yamacına kurulan bu lunapark oldukça görkemli bir manzaraya sahiptir. Tokyo şehrine yaklaşık olarak 1.5 saat uzaklıkta yer alan Fuji Q Highland gelen ziyaretcilerine hiç unutamayacakları bir gün sunmaktadır. Dağın eteğinde yer aldığı için lunapark dik bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dünyanın En Eğlenceli Lunapark Adresleri Dünyanın En Eğlenceli Lunapark Adresleri için yorumda bulun

    Dünyanın En Eğlenceli Lunapark Adresleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünyanın En Eğlenceli Lunapark Adresleri için ilk yorumu yapabilirsin.