En İyi Online Oyunlar

En iyi online oyunlar listesi internet ortamında yapılan anket sonucunda hazırlanmıştır. Birçok oyuncu sürekli olarak online olarak oyun oynamaktadır. Özellikle oyunlar için seçilen tarih hiçbir zorundalıkların olmadığı yaz ayları olarak bilinmektedir. Fakat online oyunlar diğer oyunlara göre bazı farklılıklar taşımaktadır. Bu farklılıklar arasında en önemli kısım ise internet ortamı içerisinde arkadaşlarınız ile ya da farklı kişiler ile oyun oynama imkanınızın olmasıdır. Rekabetçi oyunlar listesi içerisinde yer aldıkları için hikayeli oyunlardan bir adım öne çıkmaktadırlar. Online oyunlar listesi içerisinde yer alan bazı oyunlar ise şu şekilde sıralanmıştır :

League of Legends ( LOL ) :

En iyi online oyunlar listesi içerisinde uzun zamandır piyasada bulunan ve alanında bir numaralı olan Lol oyunu yer almaktadır. Sürekli olarak gelen güncellemeler ile kendisini yenileyen Lol oyunu birçok oyun severin sürekli olarak oynamış olduğu oyun olarak dikkat çekmektedir. Lol oyunu başlamadan önce ilk olarak karakter seçimi yapılmaktadır. Karakterler için belirli olan alanlarda kuleler korunmaya çalışmaktadır. Toplam 3 farklı koridorun yer almış olduğu Lol oyunu temel olarak merkez kuleyi korumaya çalışmaktadır. Online olarak 10 kişi ile oynanan Lol sürekli olarak yeni oyuncuların çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Fortnite :

En iyi online oyunlar listesi içerisinde ikinci sırada Battle Royale türünün eseri olan Fortnite oyunu yer almaktadır. Günümüze yakın bir tarihte çıkış yapmasına rağmen kendisini sürekli olarak güncelleyen Fortnite yeni oyunculara imkanlar sağlamaktadır. Büyük bir harita içerisinde online olarak aktif olan 100 kişi ile oyun başlamaktadır. Oyun başladığı zaman kendinize en uygun olrak görmüş olduğunuz bölgeye atlamaktasınız. Etrafta bulunan ekipmanlar ile kendinizi güçlendirerek daha güçlü bir hale gelmeniz mümkün olmaktadır. Oyun içerisinde farklı yapılar yaparak oyun içi rakiplerinizi yenmeye çalıştığınız bir oyun türüdür.

Rainbow Six Siege :

En iyi online oyunlar listesi içerisinde yapılan anketlerin sonucunda üçüncü sırada Rainbow Six Siege oyunu yer almaktadır. Oyun online olarak katılan 10 kişi ile başlamaktadır. Harita içerisinde taktik savaşı yapılan oldukça eğlenceli ve bir o kadar zor bir oyun olarak dikkat çekmektedir. Oyun içerisinde tuzaklar kurarak rakiplerinizi açığa çıkarmaya çalışmaktasınız. Oyunun en ilgi çekici özelliği ise yıkılabilen bir çevrenin olmasıdır.

Play Unknown’s Battlegrounds (Pubg) :

En iyi online oyunlar listesi içerisinde Pubg oyunu dörtüncü sırada yer almaktadır. Oldukça geniş bir yankı uyandıra Pubg oyunu online olarak bağlanan 100 kişinin bir harita üzerinde birinci gelmeye çalışmasına tanık etmektedir. Oyun başladığı zaman sadece kıyafetleriniz ile uçaktan atlayarak oyun başlamaktadır. Daha sonraki süreç ise yerde bulunan ekipmanlrı toplamaya çalışmaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En İyi Online Oyunlar En İyi Online Oyunlar için yorumda bulun

    En İyi Online Oyunlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Online Oyunlar için ilk yorumu yapabilirsin.