Fransa Netflix’in de Türk Filmi Zirvede!

3 Aylık çekim sürecinin ardından 11 Ekim tarihinde vizyona giren 7. Koğuştaki Mucize, başrollerini Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur’un paylaştığı ve vizyona girdiği andan itibaren sadece Türkiye’de magazin/sinema severler tarafından 8 haftada 5 milyon 64 bin 317 kişi tarafından izlendi. Yoğun bir ilgi ile karşılanan dram türünde olan 7.Koğuştaki Mucize, 1983 yılları arasında Ege bölgesinin bir kasabasında meydana gelen sıkı yönetimi, baş karakterler olan Memo ile 7 yaşındaki kızı Ova’nın başından geçen zorlu bir dönemi ele almaktadır.

Senaryosunu Kubilay Tat’ın ele aldığı bunun yanı sıra filmde Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın da eşlik ettiği büyük bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Dram türünde olup izleyicileri ekrana kitleyen 7. Koğuştaki Mucize sadece Türkiye’de izlenmekle kalmadı. Netflix’e düşen film Fransa’da da büyük bir ilgi görerek haftanın en çok izlenen filmi olarak seçildi. Türk izleyicilerin kimi zaman göz yaşına boğulduğu, kimi zaman ise filmde ki birbirinden komik noktalar ile güldüğü 7. Koğuştaki Mucize büyük bir duygu karmaşasını bizlere yaşatmıştı.

Dünyanın her bir yanında korona virüsü salgının yayılması ile evlerinde kendilerini karantinaya alan insanlar bu süreçte bir çok dizi ve film izledi . İnsanların evde vakit geçirmek için Netflix gibi film izleyecekleri platformlarda daha çok zaman geçirmesi ile Netflix bütünlemesinde haftanın en çok izlenen film Fransa adına, 7. Koğuştaki Mucize oldu. Tüm ülkelerin geçirmekte olduğu bu zorlu süreçlerde en çok tercih edilen Netflix Fransa’da izlenen ilk 5 film arasında 7. Koğuştaki Mucizenin 5. olduğunu açıkladı. Korona virüsünün hızla yayılmakta olduğu ülkelerden biri olan Fransa, sokağa çıkma yasağı ilan etmiş ve bir çok insan hafta sonlarını evlerinde geçirmek zorunda kalmıştı. sokağa çıkma yasağının 15 Nisan’a kadar uzatıldığı Fransa’da insanlar evde kaldıkları bu zaman sürecini değerlendirmek adına bir çok dizi, film ve kitaba yöneldi. Dizi ve film platformunda büyük bir ilgi gören Netflix verilerine göre Fransa’da en çok izlenen film 7.Koğuştaki Mucize olarak belirtildi.

Türkiye’de büyük gişe başarısı elde ettikten hemen sonra internet alanında da boy göstermeye başlayan 7. Koğuştaki Mucize bizlere olduğu gibi diğer ülkelerde ki izleyicilere de aynı duyguyu yaşatmış olacak ki izlenme sayısı burada olduğu gibi diğer pek çok yerde de aynı. güçlü bir kadronun yanı sıra mükemmel bir oyunculuğun sergilendiği 7. Koğuştaki Mucize özellikle de Aras Bulut İynemli’nin rolünü kamera karşısında yaşayarak sergilediği bir çok izleyici tarafından söylenmiş ve Aras Bulut İynemli başarısı açısından en az film kadar büyük bir hayran kitlesi elde etmişti. Kendi küçük ama oyunculuğu bir o kadar büyük olan Ova rolündeki Nisa Sofiya Aksongur izleyiciler tarafından hem oyunculuğu hem de şirinliği ile çok beğenilmiş ve tebrik edilmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir