Honor modelleri için Mayıs ayı EMUI güvenlik güncellemesi yayınlandı

Huawei sahipliğindeki fiyat performans modelleriyle bilinen Honor markası, EMUI arayüzüne sahip akıllı telefonları için hazırlanan Mayıs 2020 güvenlik güncellemesini yayına aldı. Birçok farklı cihaza gelen güncellemelerle akıllı telefonlar eskisinden daha güvenli çalışacak.

Buna göre Honor Play, Honor 10 Lite ve Honor 10 modelleri için yeni EMUI güncellemesi OTA yoluyla dağıtılmaya başlandı. Birçok hata gidermesi ve ufak iyileştirmelerin yer aldığı güncellemelerde Mayıs 2020 güvenlik yamaları da yerini almış bulunuyor. Honor 10 Lite ve Honor Play modelleri halihazırda VoWiFi güncellemesini almıştı. Ancak Honor 10 henüz çiçeği burnundaki bu yeni güncellemeyle VoWiFi özelliğine kavuşmuş oldu.

Öğrendiğimiz kadarıyla Honor, önümüzdeki günlerde başka modellerine de aynı güncellemeyi dağıtmaya hazırlanıyor.

Honor modelleri için çıkan EMUI güncellemesinde neler var?

Gelelim Honor’un yeni çıkan güncellemede ne gibi değişiklikler yaptığına. Öne çıkan en önemli başlık, güvenlik. Mayıs ayına kadar çıkan tüm güvenlik yamaları doğrudan Honor modellerindeki yerini alacak ve işletim sisteminin kritik açıkları giderilmiş olacak.

Bu açıkların 2 tanesi Google tarafından kritik olarak nitelendiriliyor. 22 tanesinin önem derecesi yüksek, 2 tanesinin ise orta olarak kayıtlara geçmiş.

Honor Play modeli Mayıs ayı güvenlik yamasını EMUI 9.1.0.382 sürümüyle alacak. Bu güncellemenin boyutu 228 MB olacak.

Honor 10 içinse aynı güncelleme 234 MB boyutunda olacak ve EMUI 10.0.0.178 sürüm numarasını taşıyacak.

Son modelimiz Honor 10 Lite modelini EMUI 10.0.0.190 sürümüne yükseltecek güncellemenin boyutu ise 98.19 MB.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Honor modelleri için Mayıs ayı EMUI güvenlik güncellemesi yayınlandı için yorumda bulun

    Honor modelleri için Mayıs ayı EMUI güvenlik güncellemesi yayınlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Honor modelleri için Mayıs ayı EMUI güvenlik güncellemesi yayınlandı için ilk yorumu yapabilirsin.