Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi sayesinde dünyanın farklı noktalarında yer alan güzellikleri öğrenmiş olacağız. Dünya üzerinde internet üzerinden yapılan anketler sonucunda belirlenmiş olan bu yerler hepimizin gitmek isteyeceği yerler olarak dikkat çekmektedir. Dünyanın farklı yerlerinin doğal güzelliklerinin yer aldığı bu listenin içerisinde Türkiye’den de doğal bir güzellik bulunmaktadır.

Bora Bora – Fransız Polinezası :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinin başında en çok oyu almış olan Bora Bora bulunmaktadır. Bora Bora Pasifik Okyanusu içerisinde bulunmaktadır. Turkuaz deniz rengi ve beyaz kumsalı ile herkesin tatil yapmak isteyeceği bir yerdir.

Kapadokya – Türkiye :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi içerisinde Türkiye’nin göz bebeği olan Kapadokya’da bulunmaktadır. Yapılan anket sonucunda ikinci sırada yer almayı başaran Kapadokya doğal yapısı ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Oldukça ilginç bir yapıya sahip olan Kapadokya, Atlar ülkesi olarak da anılmaktadır.

Lantau Adası – Honk Kong :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinin içerisinde üçüncü sırada Lantau Adası yer almaktadır. Günümüze yakın tarihlerde festival düzenlenmeye başladığı için birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Doğa yapısından daha çok dikkat çeken yeri ise yerden yaklaşık olarak 34 metre yüksekte yer alan Buda heykelidir.

Zakintos – Yünanistan :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinin içerisinde 5. sırada Zakintos yer almaktadır. Yünanistan ile İtalya’nın arasında yer alan İyon denizinde bulunan Zakintos, ziyaretçilerine oldukça güzel bir manzara sunmaktadır.

Preikestolen – Norveç :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi içerisinde 6. sırada Preikestolen yer almaktadır. Norveç’in ünlü yüksek yamaçlarından birsi olan Preikestolen yaklaşık olarrak 604 metre yüksekliğe sahiptir. Bu yükseklik ise turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

Plitvice – Hırvatistan :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinin içerisinde 7. sırada yer alan doğa harikası ise Plitvice’dir. Hırvatistan’ın başkenti olan Zagreb’e yakın olan Plitvice, dünyanın n güzel yerlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Yeşillikler içerisinde akan şelale ise görenlerin dikkatini çekmektedir.

Jiuzhaigou – Çin :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinin içerisinde 8. sırada ise Jiuzhaigou yer almaktadır. Çin’e özgü bir yer olmasına rağmen sahip olduğu eşsiz manzarası ile binlerce turistin dikkatini çekmektedir.

Benteng Chittorgarh – Hindistan :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi içerisinde 9. sırada Benteng Chittorgarh yer almaktadır. Muhteşem manzarası ve barındırdığı eski kale ile insanların dikkatini çekmektedir.

Capilano Köprüsü – Kanada :

Ölmeden görmeniz gereken yerler listesinin içerisinde son sırada yer alan Capliana Köprüsü doğa gezintisi yapan kişilerin en uğrak noktası olarak dikkat çekmektedir. Köprü dünya üzerinde oldukça ünlü olduğu için her yıl ortalama 1 milyon turist geçmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi için yorumda bulun

    Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ölmeden görmeniz gereken yerler listesi için ilk yorumu yapabilirsin.