OnePlus’lar nihayet ‘AoD’ özelliğine kavuşacak

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Oppo’nun sahipliğindeki OnePlus markası, müşterileriyle doğrudan iletişime geçip onların taleplerine sıkça kulak vermesiyle Samsung ve Apple gibi devler arasından sıyrılmayı başarmış bulunuyor. Üretmiş olduğu yüksek performanslı akıllı telefon modelleriyle kendine has bir kullanıcı kitlesi oluşturan OnePlus son olarak çokça talep edilen bir özelliğin nihayet yeni modellerde var olacağını duyurdu.

OnePlus’lara ne zaman geleceği belli değil

Buna göre Xiaomi ve Samsung modellerinde karşımıza sıkça çıkan Always on Display (AOD) özelliği ilerleyen tarihte OnePlus’lara da gelecek. Şirketin resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada yeniliğin yol haritasına eklendiği belirtildi. Ancak tam olarak kullanılabilir hale gelmesi biraz zaman alabilir, çükü uzun sürecek test çalışmalarının yapılması gerekecek.

OnePlus 6T’den sonra LED bildirim ışığının kaldırıldığı günden bu yana OnePlus kullanıcıları şirketten diğer akıllı telefon üreticilerinin yaptığı gibi AoD özelliğini getirmesini istiyordu. Neticede tüm OnePlus modellerinde batarya dostu AMOLED ekran yer alıyordu ve donanımsal olarak bu özelliğin getirilmesi önünde hiçbir engel yoktu.

Batarya ömründen feragat etmek gerekebilir

Özelliği cihazlara getirme fikrini irdeleyen OnePlus mühendisleri yaptıkları testlerde AoD yüzünden bataryanın 1-2 saat erken tükendiği sonucunu ortaya çıkarmışlar. Keza cihaz sahiplerinin ortalama 15 dakikada bir telefonlarını kontrol ettiği de tespit edilmiş. Durum böyle olunca AoD özelliğinin çok da gerekli olmadığını düşünmüşler ancak kullanıcılardan gelen ısrarlı talepler sonucu şirket geri adım atmış durumda. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. OnePlus’lar nihayet ‘AoD’ özelliğine kavuşacak için yorumda bulun

    OnePlus’lar nihayet ‘AoD’ özelliğine kavuşacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak OnePlus’lar nihayet ‘AoD’ özelliğine kavuşacak için ilk yorumu yapabilirsin.