Popüler GIF platformu GIPHY, Facebook tarafından satın aldı

İnternet üzerinden indirebileceğiniz yüzbinlerce, belki de milyonlarca hareketli GIF mevcut. Ancak tüm bu GIF’lere tek bir platform üzerinden ulaşmanızı sağlayan en büyük kaynaklardan birisi de GIPHY. Şimdilerde bu platform Facebook sahipliğine geçti. 

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, resmî blog sayfasında yayınladığı haberle GIPHY’i bünyesine kattığını duyurdu. Ancak sebebi bilinmeyen bir şekilde GIPHY’i satın almak için ne kadar para ödediğini yazıda belirtmedi.

Görüşlerinizi ifade etmenin en keyifli yolu

Şirketten yapılan açıklamada “Hareketli görsel içerik oluşturma lideri GIPHY, bugünden itibaren Instagram ekibinin bir üyesi olarak Facebook sahipliğine geçti. GIPHY günlük konuşmaları daha eğlenceli kılıyor ve bizim Instagram’daki GIF kütüphanemizi genişletmemize büyük katkı sağlayacak. Diğer uygulamalarla kuracağımız köprü sayesinde insanlar görüşlerini dışa vurmanın eğlenceli yolunu bulacaklar” ifadelerine yer verildi.

GIPHY uzun süredir WhatsApp ve Messenger’da vardı

Aslına bakılırsa WhatsApp veya Messenger gibi Facebook sahipliğindeki mesajlaşma uygulamalarını kullananlar zaten GIPHY ile bir şekilde haşır neşir olmuştur. Facebook’tan yapılan açıklama satın alma işleminin ardından da GIPHY’nin aynı şekilde kullanılabileceği yönünde. 

Tabii bu saatten sonra GIPHY’nin Facebook ürünleri arasındaki entegrasyonu daha da geliştirilecek. Instagram’da da artık GIPHY’deki GIF’lere ulaşabilmek mümkün olacak.

Bunun dışında GIPHY’i kullanan diğer uygulama ve sitelerle ilgili hiçbir şey değişmeyecek. Platformun API uygulaması hizmet vermeye kesintisiz devam edecek. Keza kullanıcılar da kendi oluşturdukları GIF’leri siteye yüklemeyi sürdürecekler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Popüler GIF platformu GIPHY, Facebook tarafından satın aldı için yorumda bulun

    Popüler GIF platformu GIPHY, Facebook tarafından satın aldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Popüler GIF platformu GIPHY, Facebook tarafından satın aldı için ilk yorumu yapabilirsin.