Realme X50 Pro Player Edition oyuncu telefonunun özellikleri ortaya çıktı

Çinli akıllı telefon markası Realme’nin halihazırda çalışmaları devam eden üç farklı telefon modelinden haberimiz var: RMX2142, RMX2086 ve RMX2072. Bunlardan sonuncusunun piyasaya X3 Pro adıyla çıkacağı tahmin ediliyordu. Fakat ortaya çıkan sızıntı kaynaklı bir habere göre bahsi geçen telefon Realme X50 Pro Player Edition isimli yeni oyuncu modeli olabilir.

Realme X50 Pro Player Edition lansman tarihi belli oldu

Neyse ki bu bilginin doğruluğunu teyit etmek için çok beklememize gerek kalmayacak. Realme’den yapılan açıklamada 25 Mayıs 2020 tarihinde düzenlenecek lansmanla RMX2072 kod adlı modelin tüm dünyaya aynı anda tanıtılacağı bilgisi yer aldı. 

Öte yandan Çin’in sertifikasyon kurumları TENAA ve MIIT’in web sitesinde keşfedilen sayfalarda da X50 serisinin diğer üyeleri gibi Realme X50 Pro Player Edition’un da 5G destekleyeceği öğrenildi. 

Kod adı: Blade Runner

Yeni telefon orijinal X50 Pro modelinin oyuncuların istek ve talepleri göz önünde bulundurularak geliştiriliyor. Öğrendiğimiz kadarıyla cihazın kod adı ise Blade Runner olacak. 90Hz ekran yenileme oranı, yüksek RAM ve hızlı flash depolama alanı da bu cihazdaki yerini alabilir.

Weibo’daki sızıntı kaynaklı haberlere göre telefonun 8 GB RAM/128 GB dahili depolama alanına sahip versiyonu 465 dolara satılacak. Player Edition sürümünde 48+8+2+2MP arka kamera düzeneği de yer alacak. Diğer oyuncu telefonlarından aşina olduğumuz kırmızı veya RGB renkli kasanın aksine cihazda parlak metalik arka panel kullanılacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Realme X50 Pro Player Edition oyuncu telefonunun özellikleri ortaya çıktı için yorumda bulun

    Realme X50 Pro Player Edition oyuncu telefonunun özellikleri ortaya çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Realme X50 Pro Player Edition oyuncu telefonunun özellikleri ortaya çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.